Angular גרסת 2.0 – מה גרם לה לתפוס כל כך

במרץ האחרון זה קרה. גרסת האנגולר המשופרת והחדשה של מערכת Angular JS נחשפה לעולם בכנס ng המוכר והטוב, שנערך הפעם ביוטה, ארצות הברית. בשורת גרסת 2.0 החדשה אינה משמשת כפלטפורמת פיתוח אפקטיבית ומתקדמת רק לקהילת מפתחי האפליקציות (web או mobile). זוהי פלטפורמה רחבה ורבת מאפיינים המאפשרת להיחשף לעולם שלם של יצירה מקודדת, הממעטת במגבלות יישומיות.

מערכת מהירה יותר וחזקה יותר

בעולם המחשוב בכלל והפיתוח בפרט – מהירות היא אלמנט מפתח. זמנים משתנים במהרה והקדמה שועטת ללא מעצורים ומייצרת צורך הולך וגובר למענה קולח ותגובת מערכת תפעולית זריזה. בהתאמה, גרסת אנגולר 2.0 מציעה, לצד הייעול הטכנולוגי שבה, גם מהירות תגובה גדולה יותר ויכולות ביצועיות טובות יותר. אם בגרסאות קודמות ספריות המערכת היו גדולות בשטחן ובאופן עוקב גרמו לטעינה איטית יותר, הרי שכעת חולקו הספריות לקטנות ורבות יותר בכמותן, מה שמקפיץ את מהירות הטעינה ומשדרג את תפקוד המערכת, וכתוצר לוואי גם את עקומת הלמידה בקרב המפתחים. המשמעות היא שכעת גם אופן הלימוד של המערכת וההתמקצעות בה הפך לנהיר יותר עבור קהילת המשתמשים וכזה שאינו מייגע או טרחני.

טעימה קטנה מהתפריט

על מנת להמחיש לכם מעט את אופן התייעלותה של מערכת האנגולר בגרסתה החדשה, נדגים על קצה המזלג והמקלדת מספר שיפורים לפלטפורמה החדישה:
• זיהוי, ארגון ותיעוד – הגורם המחולל שבעצם משמש כבשר המערכת הוא המידע כמובן. מידע אדיר המחולק לפרטי פרטים, המשמש למשימה כזו או אחרת בפעילות הפיתוח, ואשר אותו צריך לשמר. גרסת אנגולר 2.0 לא רק שמציעה ארגון בתבניות משופרות המשדרגות את הסדר והארגון של המידע, אלא גם מפעילה מעקב של זיהוי שינויים המאפשר מיפוי ותיעוד של המידע. זהו בונוס מערכתי אדיר במשמעותו, שכן כולנו מודעים לצורך החד משמעי של אגירת מידע בכמות ענפה תוך כדי שמירה על סדרו. ייעול שכזה מאפשר מעקב של המערכת בזיהוי חולשות וחזקות, מה שהופך את הפיתוח לפעולה תהליכית מסודרת של פיתוח נכון יותר עם פחות טעויות.

• מערכת לימוד עצמי – במהלך כנס ה- ng הודיע צוות הפיתוח על העלאת אפליקציה נפרדת שתפקידה להיות מדריך למידה עצמאי למשתמש, דרכו יוכל להתאמן באתגרים ופתרונות מערכת, בזמן אמת. לא רק תפקוד המערכת משודרג, אלא גם אופן ההטמעה האישי שלה בקרב קהילת המפתחים.

• פעולות בהינף אצבע – כידוע לאלה מאתנו הדוגלים בשיטה הקדומה של טביעת האצבעות – זה הכול במגע. טכנולוגיית מסך המגע ששינתה את פני עולם המחשוב מטופלת גם היא בגרסת האנגולר 2.0, מגדילה ומייעלת את המאפיינים בממשק לנוחים יותר עבור המשתמש.
• כבר הזכרנו מהירות? – כמובן שהזכרנו, אך נרצה להדגיש זאת שוב. מהירות הרצת הקוד בגרסה החדשה ממונפת כך שמעבר לנוחות משתמש היא גם משפרת את הבדיקה שעורכת המערכת בינה לבין עצמה. אחריות אישית היא אלמנט מפתח, גם בפלטפורמה טכנולוגית שאינה אנושית…

רוצים לדעת יותר?

צוות המומחים של סרגטה מקפיד להיות ממוקם בחזית הטכנולוגיה על מנת לספק פתרונות תוכנה מעולים עבורכם, הלקוחות שלנו. גרסת אנגולר 2.0 מאפשרת לנו לשפר אף יותר את המערכות שאנחנו מפתחים ללקוחותינו, הן לשימוש בטלפונים חכמים והן לשימוש במחשבים אישיים.

פנו אלינו כדי לדעת יותר.